Архів

Архів для категорії ‘Delphi’

WIA в Delphi. Частина 4. Обробка та конвертація зображень

Квітень 15th, 2019

WIA дозволяє не тільки отримувати зображення із пристроїв, а й перетворювати їх із одного формату в інший, обрізати, повертати, змінювати масштаб, працювати із EXIF. Весь цей функціонал реалізовує об’єкт

ImageProcess

Керування списком фільтрів, кожен з яких виконує певну обробку зображення. Необхідні фільтри потрібно заздалегідь включити до списку, налаштувати необхідні параметри, після чого виконати обробку зображення (об’єкт ImageFile). Загалом принципи роботи із ImageProcess ті ж самі, що із іншими об’єктами WIA – через списки властивостей.

Далі…

Delphi, Програмування , , , ,

WIA в Delphi. Частина 3. Список пристроїв, параметри пристрою

Квітень 15th, 2019

В цій статті дізнаємось як отримати список пристроїв та налаштувати їх параметри перед скануванням. Головним об’єктом, призначеним для цього є

Device

Активне з’єднання з пристроєм. За допомогою цього об’єкту виконується Безпосередня робота та налаштування параметрів пристрою, читання його технічних характеристик.

Далі…

Delphi, Програмування , , , , , , , ,

WIA в Delphi. Частина 1. Підключення

Квітень 12th, 2019

Матеріалів щодо використання WIA (Windows Image Acquisition) в Delphi аж занадто мало. Декілька повторюваних прикладів майже не розкривають навіть базові можливості цієї технології. Це прикро і саме час заповнити прогалину корисною інформацією про WIA!

Далі…

Delphi, Програмування , ,

WIA в Delphi. Частина 2. Об’єкт CommonDialog

Квітень 5th, 2019

Розглянемо деякі об’єкти, що існують в WIA та деякі властивості та методи цих об’єктів. Частково це буде переклад довідкової інформації із Microsoft Docs із пояснюючими коментарями, прикладами вихідного коду та ілюстраціями.

Однак зважайте, що нижченаведена інформація не є вичерпним довідником по WIA, для цього краще звернутися безпосередньо до Microsoft Docs.

Далі…

Delphi, Програмування , , , , , , , , , ,

Пошук шляху в лабіринті

Лютий 28th, 2019

Реалізація алгоритму пошуку ортогонального шляху між двома точками у вигляді окремого модуля. Дозволяє як знаходити шлях та і окремо використовувати створену для цього мапу дистації/напрямку.

Під катом посилання на модуль та приклади використання

Далі…

Delphi, Програмування

Бібліотека для геометричних обчислень

Вересень 4th, 2017

Библіотека GEOMLIB призначена для різноманітних геометричних обчислень на площині та перерахунку координат для малювання на екрані. Для будь-яких версій Delphi.

Періодично мені було потрібно щось таке порахувати і набридло постійно шукати алгоритми. Тому було вирішено зібрати все в одному юніті раз і назавжди :) Бібліотеку можна використовувати для движків 2D ігор, розрахунків координат малювання різних графіків, креслень і т.п. Представлена тільки алгоритмічна частина, сама “малювалка” залишається на совісті програміста *. Потрібно так само розуміти, що бібліотека була розроблена в першу чергу для практичного застосування в іграх та інших додатках, а не для вирішення теоретичних завдань з геометрії.

Далі…

Delphi, Програмування , , , , ,