Архів

Архів за Лютий, 2015

Наддовгофокусна фотосистема (Частина перша)

Лютий 28th, 2015

Це стаття про власний досвід створення та використання бюджетної наддовгофокусної фотосистеми. Оскільки мені не хотілося робити статтю-огляд кожного компонента такої системи (все це є в Інтернеті) було вирішено зробити такий собі мікс – трохи про самі компоненти, трохи про нюанси використання, трохи фотографій, трохи про обробку, трохи відео. Статтю вирішено розділити на дві частини, перша буде присвячена суто залізно-технічній стороні питання, друга – обробці фотографій та художній складовій (що ж саме цим знімати). Також будуть наведені приклади фотографій в форматі RAW, для тих хто полюбляє власноруч в них поколупатися…

Фокусна відстань справді бюджетних об’єктивів закінчується десь на 300 мм. Все, що йде далі назвати бюджетним складно. Навіть варіанти глибокого б/в, старої радянської оптики на кшталт МТО-500/1000 або корейських/китайських дзеркально-лінзових мануальних об’єктивів потребують суттєвих фінансових вливань, залишаючись при цьому спеціалізованим інструментом. В деяких випадках “одноразовим”, оскільки після зйомки Місяця, сусідських вікон та невдалої спроби сфотографувати білку в парку інтерес до таких об’єктивів згасає. Мануальність не дозволяє використовувати їх як повноцінний репортажний інструмент.

Більш привабливим виглядає варіант подовжити за допомогою телеконвертеру фокусну відстань звичайного бюджетного телеоб’єктива на зразок “80-200″ чи “70-300″, який зазвичай є в наявності у багатьох фотоаматорів. Отримуємо майже те саме, але значно дешевше. Єдине що потрібно – сам телеконвертер, який, хоч теж є спеціалізованим інструментом, має більш широке коло можливого використання (наприклад – в макро, але стаття зараз про інше).

Далі…

ФОТОГРАФІЯ , , ,